Prelegenci – dr hab. Adam Kopciowski

Pragniemy także przedstawić pierwszego z prelegentów biorących udział w debacie “Relacje i wzajemne oddziaływanie kultur polskiej i żydowskiej”. A jest nim doktor habilitowany Adam Kopciowski.

Historyk, kierownik Pracowni Kultury i Historii Żydów UMCS. Zajmuje się najnowszą historią Żydów w Polsce, w tym dziejami i kulturą Żydów na Lubelszczyźnie oraz problematyką związaną ze źródłami tworzonymi w języku jidysz: prasą i księgami pamięci.

Publikacje książkowe: Zagłada Żydów w Zamościu (Lublin 2005), Księgi pamięci gmin żydowskich. Bibliografia/Jewish Memorial Books. A Bibliography (Lublin 2008), Tam był kiedyś mój dom… Księgi pamięci gmin żydowskich (Lublin 2009, wspólnie z M. Adamczyk-Garbowską i A. Trzcińskim), Księga pamięci żydowskiego Lublina (Lublin 2011) oraz Wos hert zich in der prowinc? Prasa żydowska na Lubelszczyźnie i jej największy dziennik „Lubliner Tugblat” (2015). Stypendysta Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie (2005). Laureat indywidualnej Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego I stopnia za osiągnięcia naukowe w (2015).

Zapraszamy wszystkich jeszcze raz do dołączenia do nas 23 listopada w kawiarni 2 PI ER Cafe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-mail: prawdadobropiekno@gmail.com