Prelegenci – dr. hab. Elżbieta Flis-Czerniak

Kolejnym prelegentem podczas debaty “Brandstaetter a Wyspiański czyli “Wesele” jako inspiracja” będzie dr. hab. Elżbieta Flis-Czerniak.
Adiunkt w Katedrze Historii Literatury Polskiej w Instytucie Filologii Polskiej UMCS. W prowadzonych badaniach koncentruje się na literaturze przełomu XIX i XX wieku, rozpatrywanej zwłaszcza w kontekście tradycji romantycznej. Pisała o fantazmatach zbiorowej wyobraźni, fenomenie melancholii i idei czwartego wymiaru. W kręgu jej zainteresowań znajdują się także konteksty filozoficzne literatury oraz zagadnienie korespondencji sztuk. Autorka dwóch monografii: Syndrom Wallenroda. Z problemów świadomości narodowej i religijnej w twórczości Tadeusza Micińskiego (Lublin 2008) i Błędni rycerze i nauczyciele rozumności. Dialogi z romantyzmem w literaturze polskiej lat 1864-1918 (Lublin 2015) oraz licznych artykułów i szkiców poświęconych czołowym pisarzom pozytywizmu i Młodej Polski.
Elżbieta Flis-Czerniak jest absolwentką filologii polskiej na UMCS oraz Podyplomowych Studiów Edytorskich w Instytucie Badań Literackich PAN; od 2015 roku członek Pracowni Historii Dramatu 1864–1939 przy Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy wszystkich jeszcze raz do dołączenia do nas 23 listopada w kawiarni 2 PI ER Cafe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-mail: prawdadobropiekno@gmail.com