Prelegenci – Joanna Szurmiej-Rzączyńska

Przedstawiamy kolejnego prelegenta biorącego udział w debacie “Relacje i wzajemne oddziaływanie kultur polskiej i żydowskiej”.

Joanna Szurmiej-Rzączyńska w 1999 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Współpracowała z Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Woli im. Tadeusza Łomnickiego oraz Teatrem Telewizji. Ma na swoim koncie takie role jak: Chawa w „Skrzypku na dachu”, Viola w „Wieczorze Trzech króli”, Tłusta Kobieta w „Kartotece”, Automatyczna sekretarka w „Walizce”, Ruchele w „Ruchele wychodzi za mąż”, Joanna w „Aktorach Żydwoskich”, Hela w „Proszę bardzo” czy Hana w „Kilka obcych słów po polsku”. Zagrała w wielu serialach i filmach fabularnych, m.in. jedną z głównych ról w filmie Krzysztofa Krauzego „Dług”

Tworzyła cykl czytań performatywnych „Bima” w Centrum Społeczności Żydowskiej (JCC) w Warszawie. Jest również autorką dramatów „Wyzna(nie)” i „M.D./Anioły nie umierają” oraz dramaturżką spektaklu „Podwójne życie Weroniki” wystawianego na deskach Teatru im. Ch. H. Andersena w Lublinie. Na co dzień jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich jeszcze raz do dołączenia do nas 24 listopada w kawiarni 2 PI ER Cafe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

e-mail: prawdadobropiekno@gmail.com